Thursday
05
February
2026
Dato
Thursday
5
February
2026
Dørene åpner
20:00
Show start
21:00
Billettpris
420,- avg.
Sjanger
Rock
Aldersgrense
Aldersgrense: 18 år
Stående/sittende
Stående konsert
Terje Winterstø Røthing (Skambankt, Kaizers Orchestra) tar sitt nye prosjekt Winterstø ut på veien for aller første gang. Med ferske låter og et helt nytt band inviterer Winterstø publikum på konserter rundt i landet.
«Dette er første gang på lenge jeg drar på turné med et helt nytt band. Jeg er både spent og utrolig giret på å begynne å bygge dette prosjektet sammen med publikum. Vi har jobbet med albumet i over tre år, og nå er tiden endelig inne for å dele både ny musikk og nye live-øyeblikk. Konsertene kommer til å ha fokus på Winterstø-låtene, men man skal ikke se bort fra at det også sniker seg inn en og annen Skambankt-låt i settet,» sier Winterstø.
Winterstø markerer et nytt kapittel til en av landets tydelige rockestemmer.
Musikken henter inspirasjon fra rock, pop, indie og folk, med tekster på norsk. Etter singlene «En runde med fred», «Strie strøm» og «Anker», og med debutalbumet «Verdalen Zoo» planlagt til januar 2026, blir dette første sjanse til å oppleve Winterstø på turné.
På scenen har han med seg et band bestående av både gamle og nye bekjentskaper. Sammen skaper de et energisk, nært og levende uttrykk som gir låtene både tyngde og nerve.
Vegg-i-vegg med Byscenen, har vi vår egen bar og kjøkken – Alma’s. Her er det perfekte stedet og starte kvelden med en matbit eller noe godt i glasset før du skal på konsert. Gjør gjerne konsertkvelden til en helaften med middag her – da kan du få tidlig tilgang til garderobe og bli billettert mens du spiser. (NB! Kun for spisende gjester)
Bestill bord og se meny her.
Om en runde shuffle med god mat eller snacks og noe godt i glasset frister, er BOXER stedet! Boxer ligger i etasjen under Alma’s; en særegen bar med øl, rock og shuffleboard i sentrum.
Bestill sittebord & shuffleboard her.
Bursdag, firmafest, jubileum, afterwork eller et møte? Uansett anledning har vi lokaler som passer – fra små, intime sammenkomster til store selskaper. Vi tilpasser mat, drikke og det tekniske etter deres behov, og legger til rette for et minneverdig selskap midt i Trondheim. Selskaper hos Alma’s og Boxer kan enkelt kombineres med en konsert eller et show på Byscenen.
Kontakt oss på post@byscenen.no for en uforpliktende prat.